Skocz do zawartości
Waiif

Jakie studia biologiczne zaoczne bez matury z biologii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jest możliwość na pójście na studia biologiczne zaoczne, gdy mam mature rozszerzoną tylko z polskiego? I jaki to mogłby być kierunek? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam dobra z biologi w gimnazjum i z liceum też coś wyniosłam. 

Czyli bez zdania biologi na maturze,a tylko z polskim mogę iść na ochronę środowiska na przykład? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może lepiej zadaj sobie pytanie, jaki zawód chcesz po tym wykonywać i dopiero wybieraj studia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ta kolejność która wskazuje aguagu jest prawidłowa. Najpierw pomysł co chciałabyś w przyszłości robić i pod to wybierz studia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ochrona środowiska zawsze mnie interesowała, dlatego tak podłapałam. 

Nie wiem, czy chcę pracować w zawodzie, ale uznałam, że chcę mieć papierek, a na takim kierunku to może nawet uznam, że fajnie było zdobyć taką wiedzę. Nie wiedziałam, że mam ochronę środowiska szansę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zeby sie dostac tak. Tylko co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Ja po studiach poszedłem na technika masażystę do szkoły ŻAK. Egzamin zdałem dobrze, bo trzymali poziom a ze znalezieniem pracy nie miałem problemu. Technik da Ci o wiele więcej, jeśli masz chęci i jesteś zdeterminowana. Jak dla mnie, to była najlepsza opcja. Teraz jestem zadowolony, bo zarabiam dobrze i robię to, co lubię.  
    • Widzę że wypowiadasz się w typowo polskim tonie od którego odwykłem Pracowałem w Wielkiej Brytanii w firmach takich jak Kantar, Ipsos Mori czy Dunnhumby jeśli te nazwy w ogóle coś Ci mówią... i nie, nie zajmowałem się tam sprzątaniem. To luźne forum i wytykanie komuś braku znajomości interpunkcji jest absurdalne. Nie jestem tutaj po to żeby wdawać się w kłótnie czy obrzucać gównem. Generalnie w krajach anglojęzycznych nikt nie będzie podniecać się Twoją znajomością gramatyki czy interpunkcji, uwierz że w dzisiejszym świecie liczą się konkretne umiejętności... nawet takie po szkole zawodowej. Z punku widzenia 33-latka który studiował filologię angielską w Polsce, kierunek związany z IT w Wielkiej Brytanii, pracował w dużych międzynarodowych firmach w Wielkiej Brytanii a obecnie od niedawna w Warszawie chcę tylko powiedzieć że dla osoby zdolnej są bardziej perspektywiczne kierunki niż filologia angielska i nie ważne czy ktoś ma zamiar wyjechać po studiach z kraju czy tutaj zostać. Opieranie swoich planów na przyszłość na byciu "dobry i obrotnym" nie jest najlepszym wyjściem jeśli można po prostu wybrać kierunek bardziej perspektywiczny. Oczywiście jeśli kochacie j.angielski nie odradzam studiów filologicznych ponieważ marzenia trzeba spełniać
    • Każde studia są wymagające, a technologia chemiczna czy inżynieria materiałowa to kierunku z tych bardziej wymagających. Jednak można zdać i się utrzymać. Uczelnie robią obecnie wiele kursów dla studentów 1 roku i im bardzo pomagają
    • Hej,  Mam w planach wybrać się na inżynierię materiałów lub technologie chemiczna. Nie miałam rozszerzonej matmy, ale podstawa nigdy nie sprawiała mi problemu, a rozszerzenie zaczęłam robić na własna rękę od ok marca, jestem w trakcie i póki co wydaje mi się, że wszystko to kwestia poświęconego czasu i ilości rozwiązanych zadań, ale absolutnie nie twierdze, że studiuj matmę jest łatwa Na maturze zdawałam rozszerzona chemię. Mogę określić, że jestem z niej po prostu dobra. Ani wybitna, ani przeciętna. Moje pytanie brzmi czy studiowanie na wymienionych przeze mnie kierunkach jest tak trudne jak plotka głosi?   Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że „trudność” to wrażenie bardzo subiektywne. Ale musicie mnie zrozumieć dlaczego zadaje te pytanie. Nigdy nie miałam większego kontaktu z fizyką, matury z matmy rozszerzonej nie pisałam, jestem w połowie materiału. Po prostu się boje, że po pierwszych dwóch miesiącach okaże się że baaaardzo się przeliczyłam. Czy na tych studiach ma znaczenie systematyczna praca i szczere chęci, czy też wybitnie ścisły umysł? Wiem, ze dla większości z was pytanie to będzie niemalże śmieszne, ale naprawdę potrzebuje opinii   Z góry dziękuje
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.