Skocz do zawartości
  • Facebook
  • YouTube
NowyStudenttt

Akademik - informacja dla pierwszaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) 

Mam pytanie jak wygląda życie studenckie w akademiku ? Wyszukiwarka pokazuje tyle rozwiązań a opinie są naprawdę różne interesuje mnie Gdańsk i tamtejsze domy studenckie. Pytam się ponieważ stoję przed wyborem mieszkanie(kawalerka) czy akademik. Przy okazji aby nie zakładać kolejnego tematu czy przy dochodzie 990 zł na osobę mam okazję na stypendium socjalne ? 

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz opcji na stypendium socjalne, dochód na osobę musi byc poniżej 560 zł na osobę. Akademiki w Gdańsku ale ktore Ug? PG? UG ma wiele wyremontowanych akademików blisko uczelni. Akademikow PG nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interesują mnie właśnie akademiki PG i jak mieszka się w akademiku czy jest to jak piszą brak prywatności i brak ciszy czy wygląda to inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej tak, Akademik jest dla osob ktore lubią taki styka życia lub nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie własnego lokum. Koszty życia w akademiku to około 600-700 zł, koszty życia na stancji na przynajmniej 900zl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz dostać miejsce w akademiku nawet jeśli przekraczasz minimum socjalne - ale to zależy od tego czy będą wolne miejsca w akademiku oraz jak daleko masz od swojego miejsca zamieszkania na uczelnię. Pewnie nie obędzie się bez pisania podania, ale próbować zawsze możesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy niżu demograficznym miejsc w akademikach jest coraz więcej więc kryteria się zmniejszają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie, że już się tak nie szaleje w akademikach jak kiedyś. :unsure: Chociaż, ja każdemu polecam akademik, to dobra szkoła życia! :) Ja po tylu latach nadal mam kontakty z ludźmi, których poznałem w akademiku - na wspomnienie niektórych imprez i dyskusji do rana gęba się sama śmieje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również polecam akademiki! Świetni ludzie, usamodzielnienie się, mnóstwo nowych znajomych i możliwość sprawdzenia swojego angielskiego przy rozmowach ze studentami z innych krajów :D, chociaż wiadomo - różni ludzie się zdarzają. Dodatkowym em są niskie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Nowicjusz15
      Czy dokumenty do akademika należy koniecznie złożyć osobiście?
    • Przez Balladyna
      Jestem w trakcie składania wniosku o akademik i mam pytanie. Otóż, która rubryka z pit-11 obrazuje podatek należny? Strona uczelni podaje:
      ,,Dochód netto w rodzinie studenta/doktoranta należy liczyć według poniższego wzoru:
      DN = Dus – Sus – Pn – Suz
      gdzie:
      DN – dochód netto na członka rodziny studenta/doktoranta
      Dus – dochód (można go uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017),
      Sus – składka na ubezpieczenie społeczne (można ją uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017) ,
      Pn – podatek należny (można go uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017),
      Suz – składka na ubezpieczenie zdrowotne (jej wysokość można uzyskać w ZUS)"

Patrzę na ten pit i patrzę, i znaleźć nie mogę. Czyżby rubryka ,,zaliczka pobrana przez płatnika"? A może ,,koszty uzyskania przychodów"? I jak rozumiem, Dus z cytowanego wzoru, to rubryka Dochód (b-c), a nie Przychód?
      Pomocy, nie znam się na tym kompletnie, a czas nagli.

• Przez masia987
      Na stronie agh widnieje informacja jakoby najlepsi maturzyści mieli pierwszy rok zakwaterowania za darmo, ale nie ma więcej informacji. Ktoś wie o tym cokolwiek? Ilu maturzystów? Jakieś progi? Cokolwiek?

• Przez Łukasz
      Kilka uwag dla osób, które szukają mieszkania studenckiego

http://www.studia.net/wydarzenia/225-zycie-studenckie/5148-wynajecie-mieszkania-czyli-jak-szukac-by-znalezc
    • Przez randann
      Hej. Ktoś orientuje się jakie warunki panują w DS Akademik i DS Tulipan? Lepszy pokój 1-os czy 2-os?

Jakie studia wybrać?

Poradniki

Praca i kariera zawodowa

• Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.