Skocz do zawartości
qwerty7

Logistyka/transport II stopnia - gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na ostatnim roku Inżynierii Transportu i Logistyki na publicznej uczelni w swoim rodzinnym, ~60tysięcznym mieście. Zastanawiam się nad pójściem dalej - nie zdecydowałem jeszcze czy będą to studia zaoczne czy stacjonarne, ale jeśli chodzi o miejsce to w grę wchodzi: Kraków, Rzeszów i ewentualnie Lublin.

Co do preferencji to nie ukrywam, że pójście na studia o tym kierunku było dla mnie dość spontaniczne, ale z biegiem czasu dużo bardziej kieruję się w stronę Logistyki aniżeli Transportu od strony budowy maszyn itp - tego zdecydowanie chciałbym uniknąć. Bardziej interesuje mnie Logistyka od strony informatyki.

Uczelnie/kierunki, które wstępnie znalazłem:

1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Inżynierii Lądowej / Specjalność: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne / Systemy transportowe i logistyczne / Spedycja (stacjonarne)
2. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Mechaniczny / Specjalność: Logistyka i spedycja (stacjonarne i zaoczne)
3. Zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie / Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej / Specjalność: Marketing i logistyka (zaoczne)
4. Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie / Wydział Zarządzania / Specjalność: Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw (stacjonarne i zaoczne)
5. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie / Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki / Specjalność: Infrastruktura i logistyka (stacjonarne i zaoczne)
6. Logistyka lub Transport na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania lub Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)
7. Logistyka na UMCS w Lublinie / Wydział Ekonomiczny / Specjalność: ??? (stacjonarne i zaoczne)

Jakie uczelnie, kierunki moglibyście polecić jeśli chodzi o w/w miasta na studia II stopnia? (być może coś pominąłem)
I jak z poziomem i rekrutacją na w/w uczelniach? Moja obecna uczelnia nie jest jakaś prestiżowa i zastanawiam się gdzie byłoby przynajmniej teoretycznie "najłatwiej" aby się nie rozczarować. Tym bardziej, że maturę zdawałem jeszcze jedynie z podstawowych przedmiotów (polski, matma, angielski). Dodatkowo - z matematyką i fizyką na swoim kierunku jakoś sobie poradziłem, ale nigdy nie była to moja mocna strona..

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym z tych miast znajdziesz studia na kierunku logistyka na II stopniu. Na pewno polecam tryb niestacjonarny. Wówczas jest więcej czasu na zdobywanie doświadczenia. Pewnie najtrudniej będzie się dostać do Krakowa później Lublina a teoretycznie najłatwiej w Rzeszowie.

Specjalnosciami się nie kieruj. Zwróć uwagę na kierunek. Skoro jesteś na obecnym kierunku logistyka to po co Ci robić zarządzanie?  

Dla przykładu logistyka w Lublinie. 

http://lublin.studia.net/logistyka

Musisz tylko sprawdzić które uczelnie oferują II stopień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarządzanie wrzuciłem tu wyłącznie z uwagi na specjalizacje związane z logistyką, ale skoro rzeczywiście jest tak jak piszesz i taki kierunek ma niewiele wspólnego z logistyką (a tym bardziej z podejściem informatycznym do logistyki) to z tej listy będę musiał wykreślić te kierunki. To samo myślę z kierunkami na wydziałach mechanicznych, bo jeśli dobrze rozumiem logistyka czy transport na takim kierunku będzie ukierunkowany typowo pod mechanikę, budowy maszyn i tego typu zakres materiału (poprawcie mnie jeśli się mylę) - a to też jest z dala od moich zainteresowań.

Właściwie jeśli chodzi o preferencję i Kraków to wybór ogranicza się jedynie do Transportu na Politechnice Krakowskiej (Wydział Inżynierii Lądowej) i np wyborze specjalności: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne lub Systemy transportowe i logistyczne - tutaj w grę wchodzą tylko studia stacjonarne (zaocznie Transport jest na Wydziale Mechanicznym, ale to myślę, że z uwagi na moje preferencje warto odrzucić). Właściwie wiadomo coś o poziomie Transportu na PK?

Jeśli studiowanie zaoczne to naturalny wybór to Logistyka na Politechnice Rzeszowskiej - z tym, że jest to wydział zarządzania, a Transport na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa myślę, że też jest ukierunkowany bardziej na mechanikę...

W Lublinie są 3 opcje, ciekawy wydaje się Transport na WSEI z uwagi na specjalności związane z informatyką, a także z tego co zauważyłem nieco mniejszy koszt studiów. Na UMCS prawdopodobnie poziom byłby najwyższy ze wszystkich w/w opcji.

Zaktualizowana lista:

Kraków:
1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Inżynierii Lądowej / Specjalność: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne / Systemy transportowe i logistyczne / Spedycja (stacjonarne)
Rzeszów:
1. Logistyka na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)
Lublin:
1. Logistyka na UMCS / Wydział Ekonomiczny / Specjalność: ??? (stacjonarne i zaoczne)
2. Logistyka na Uniwersytecie Przyrodniczym / Wydział Inżynierii Produkcji / Specjalność: Inżynieria Transportu i Spedycja (stacjonarne i zaoczne(?))
3. Transport na Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji / Wydział ? / Specjalność: Systemy logistyczne i zarządzanie w transporcie lub Systemy informatyczne w transporcie (stacjonarne i zaoczne)

1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Mechaniczny / Specjalność: Logistyka i spedycja (stacjonarne i zaoczne)
2. Zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie / Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej / Specjalność: Marketing i logistyka (zaoczne)
3. Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie / Wydział Zarządzania / Specjalność: Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw (stacjonarne i zaoczne)
4. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie / Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki / Specjalność: Infrastruktura i logistyka (stacjonarne i zaoczne)
5. Transport na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i teraz decyzja powinna zależeć od miasta, od tego czy chcesz związać z danym miastem swoją przyszłość. Na pewno Kraków daje najszersze możliwości pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez WiSk
      Witam :)
      Dostałem się na URz na mechatronikę i mam pytanie związane z punktami ECTS. Słyszałem, że podczas studiów I stopnia (inżynierskich) przysługuje 30 punktów na każdy z siedmiu semestrów + dodatkowe 30 punktów, gdyby ktoś przykładowo przeniósł się po pierwszym semestrze. Ale czytałem też, że można punkty te wykorzystać na zajęcia nieobjęte programem studiów, co ja chciałbym uczynić. Moje pytanie jest następujące, czy te dodatkowe punkty ECTS jeszcze obowiązują? Czy nie będę musiał płacić dodatkowo za przedmioty, które sobie wybiorę?
      Niektórym może wydać się to banalne, ale ja, jak i wiele innych osób (czytałem na forum), nie za bardzo rozumieją o co w tych ECTS chodzi, a sprawę utrudnia fakt, że każda uczelnia ma inne ustalenia w tej kwestii, ale może ktoś będzie potrafił mi pomóc :)

Pozdrawiam!
    • Przez lolds
      Witam. Nie dostałem się na FiR i zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Rzeszowskiej. Z list rezerwowych nie mam szans się dostać (ok. 200 miejsce). Tylko na tą uczelnie zarejestrowałem się. Co teraz? Żałuję że nie wybrałem matematyki na drugi kierunek. Czy jest jeszcze jakiś sposób by dostać się na matematykę w tej normalniej rekrutacji, nie uzupełniającej? 
      Pozdrawiam. 
    • Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez lolds
      Witam! 
      Czy ktoś się orientuje jaki jest próg punktowy na finanse i rachunkowość? Jaki był w tamtym roku? 
      I czy z wynikami z matury z podstaw: polskiego 50%, matematyki 80%, angielskiego 46% i rozszerzona matematyka 40% na jakie kierunki mam szansę się dostać? 
    • Przez Zakrza
      Postanowiłem zostać psychoterapeutą. Wpisałem w Google frazę "jak zostać psychoterapeutą" i wyskoczyło mi, że wystarczy być magistrem jakiegokolwiek kierunku i ukończyć 4-letni kurs. Pomyślałem: "o, fajnie, jestem mgr dziennikarstwa, zrobię kurs i będę psychoterapeutą". Okazuje się, że to nie jest takie proste...

Polska Rada Psychoterapii (zgodnie ze standardami europejskimi i światowymi) owszem, nie wymaga konkretnego wykształcenia (jak potwierdzają badania, zawód psychoterapeuty nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność), ale poszczególne ośrodki rekomendowane przez stowarzyszenia już tak. Aby rozpocząć szkolenie trzeba mieć ukończone studia psychologiczne, pedagogiczne lub medyczne. No ok, nie wszystkie tego wymagają. Podkreślają jednak, że jeśli wejdzie w życie ustawa psychoterapeutyczna to nawet po ukończonym szkoleniu i zdobyciu certyfikatu nie będę miał możliwości wykonywania zawodu. A nawet jeśli nie wejdzie (lub wejdzie w zmienionym kształcie) to nie będę mógł pracować w placówkach NFZ, ani nawet robić tam stażów, co i tak uniemożliwi skończenie kursu.

Nie zniechęciło mnie to jednak. Stwierdziłem, że sobie zrobię psychologię II stopnia, równolegle robiąć kurs na psychoterapeutę i gitara. No i tu pojawiają się kolejne przeszkody. Chciałbym studiować w Krakowie, bo tu znajduje się większość ośrodków kształcących terapeutów. Niestety nie znalazłem tutaj oferty psychologii MSU. Jedyne MSU jakie znalazłem to na SWPS, ale to uczelnia prywatna, a niezbyt mam możliwości płacić za szkołę i za kurs (+to, że nie mają filii w Krakowie, jak wspominałem). A zatem jednak 5-letnie jednolite magisterskie. Jak Kraków to UJ. A co! Wchodzę zatem na stronę, a tam info, że liczą się wyniki z matur. Liczyłem jednak, że mgr innego kierunku będzie miał jakąś inną prcedurę.

Uniwersytet Jagielloński bierze pod uwagę pisemny, rozszerzony angielski + najlepszy przedmiot z grona biologia/matematyka/historia. Zdawałem tylko matematykę (angielski na podstawie więc się nie liczy). W tamtych czasach nie była obowiązkowa i zdobyłem 52%, co jak na tamten rocznik było wynikiem bardzo dobrym. Tyle, że to da mi jakieś 10 nędznych punktów na 100.

I tutaj garść pytań do państwa:
      1. Czy w ogóle istnieje psychologia MSU gdzie indziej niż na SWPS?
      2. Orientuje się ktoś ile osób aplikuje średnio na UJ, na psychologię i jaki jest zazwyczaj próg przyjęć?
      3. Jeśli nie UJ to jaka publiczna szkoła w Krakowie?
      4. Jakbym chciał poprawić wyniki z matur po 15 latach to jaka jest procedura?
      5. Może jednak olać psychologię i zrobić tę pedagogikę?

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego postu. Wyszedł dłuższy niż się spodziewałem. A to dopiero początek!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @balamarki Można przenieść się z Polski do Niemiec, ale tylko w teorii. W praktyce nawet przeniesienie się z jednej niemieckiej uczelni na inną jest bardzo trudne i w zasadzie możliwe tylko po ukończeniu przedklinicznej części studiów (pierwsze 4 semestry). Wówczas można zamienić się z innym studentem na miejsca (są specjalne fora gdzie studenci szukają partnerów do zamiany).  W Twojej sytuacji rozwiązaniem byłoby aplikowanie na studia w Niemczech "od zera". 60% miejsc na medycynie uczelnie przydzielają według własnych kryteriów - w podaniu podajesz wyniki swojej matury, piszesz, że studiujesz medycynę w PL i na 99% dostajesz miejsce na 1. semestrze.  Semestry w Niemczech to nie dokładnie to samo co w Polsce. W Niemczech uczelnie ustalają "proponowany" przebieg studiów, ale masz w zasadzie dowolność w ich organizacji - np. stwierdzasz, że w tym semestrze nie masz siły na naukę, i zamiast robić 6 przedmiotów robisz tylko jeden. Są pewne wymagania na zasadzie: jeśli chcesz robić biochemię to musisz zdać najpierw chemię, jeśli chcesz zacząć fizjologię musisz zdać najpierw fizykę etc.  Bo "przyjęciu" się na 1 semestr w Niemczech dogadujesz z dziekanatem zaliczenie z automatu tego co miałaś w Polsce (przez 4 pierwsze semestry na med. w Niemczech niema ocen - jest zaliczone, albo niezaliczone). Dalej studiujesz tak, jak to sobie zaplanujesz- np. teoretycznie jesteś na 1 semestrze, ale (w zależności od tego co zostało Ci zaliczone) robisz zajęcia np. z 3 czy 4 semestru.    Co do egzaminów to po 4 semestrze (idąc zgodnie z zalecanym programem) pisze się pierwszy egzamin lekarski (pisemnie: anatomia w tym histologia i embriologia, fizyka, fizjologia, chemia, biochemia, psychologia z socjologią oraz ustnie: anatomia w tym histologia i embriologia, biochemia i fizjologia). Niezależnie od tego na którym jesteś semestrze w Polsce musisz zdać ten egzamin żeby rozpocząć zajęcia z części klinicznej (semestr 5-10 idąc zgodnie z programem). Po części klinicznej piszesz pierwszą część drugiego egzaminu lekarskiego. Semestr 11 i 12 to PJ (praktisches Jahr, roczna praktyka). Po PJ zdajesz drugą, praktyczną część drugiego egzaminu lekarskiego i.... jesteś lekarzem.    
    • Kierunki są bardzo zbliżone do siebie. Na forum są już dość mocno opisane różnice. Poczytaj. Czy dasz sobie radę? Trudno powiedzieć. To już kwestia tego ile możesz poświęcić czasu.
    • Witam,   Dostałem się na studia zaoczne AiR i MiBM. Jestem już kilka lat po LO i wiedza z matmy i fizyki trochę zanikła. Staram się powoli nadrabiać zaległości. Kilka lat pracuję jako ślusarz i spawacz, doświadczenie z automatyką i elektryką( oprócz spawania) mam małe, postanowiłem w tym roku rozwijać swoją wiedzę do czego zachęca mnie też pracodawca ponieważ planuje wdrażać nowe maszyny do firmy. Chciałem się poradzić który kierunek jest lepszy? Czy mając trochę zaległości, sumiennie pracując mam szansę na ukończenie studiów?   Pozdrawiam
    • Witam Czy ma ktoś wiedze na temat prowadzenia zajęć i przeprowadzania egzaminów na WNE lub na WZ UW wobec studenta trybu niestacjonarnego (wieczorowe)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Jakie studia wybrać?

Poradniki

Praca i kariera zawodowa

agroxy.com/prodat/rozh-97/zaporozhskaya-obl

www.plasticsurgery.com.ua/ru/operaczii/liczo/otoplastika/
  • Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.