Skocz do zawartości
  • Facebook
  • YouTube
panGałganek

Politechnika Warszawska MiBM Spec: Uzbrojenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czy jakaś ogarnięta osóbka mogła by mi napisać jak wygląda sprawa z dostaniem się na specjalizację Uzbrojenie na Wydziale Inżynierii Produkcji (studia II stopnia)? Czy jest duża konkurencja? Jak wygląda sprawa z przeniesieniem się z innej uczelni? 
Przepraszam za ten temat ale nie mogę nigdzie na internecie uzyskać choćby wzmianki o tym.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś będzie wiedział odnośnie zainteresowania specjalizacją. Możesz też zadzwonić do dziekanatu i zapytać. Co do przenosin z innej uczelni to jest to bardzo trudne. W rzeczywistosci bywa to mało możliwe. Teoretycznie musisz uzyskać zgodę dziekana wydziału na który chcesz się przenieść. Jeśli już się uda muszą zostać wyznaczone różnice programowe które musisz nadrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie przeniesienia się na inną uczelnie jest to mało możliwe nawet gdy uzyskało się już tytuł inżyniera na kierunku MiBM, i chce się uzyskać stopień magisterski na innej uczelni z tego samego kierunku? (mam nadzieje że jasno to sformułowałem).    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest przeniesienie. Po studiach I stopnia możesz rekrutować się gdzie chcesz i nie ma to nic wspólnego z przeniesieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednakże ocena na dyplomie jest ważna, niestety o ile w przypadku rekrutacji na studia pierwszego stopnia udostępniane są kryteria czy też te słynne progi punktowe w przypadku studiów II stopnia sprawa wygląda inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest prowadzona normalna rekrutacja na studia II stopnia i warunki rekrutacji muszą być ogłoszone. Liczy się ocena na dyplomie ale liczy się również czasami egzamin wewnętrzny. 

Do tego zdarza się tak że pierwszeństwo mają studenci z macierzystej uczelni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez renata123
      Jestem 65 osoba na liscie rezerwowej na elektroradiologie na WUM. Czy ktos sie tu znajduje kto rowniez aplikowal na wum na jakikolwiek inny kierunek i moze powiedziec czy jest szansa ze dostane sie w tej rekrutacji i kiedy bylaby mniej wiecej druga lista? Co ile jest aktualizacja?
    • Przez Magda225
      Hej, 
      Mam w planach wybrać się na inżynierię materiałów lub technologie chemiczna. Nie miałam rozszerzonej matmy, ale podstawa nigdy nie sprawiała mi problemu, a rozszerzenie zaczęłam robić na własna rękę od ok marca, jestem w trakcie i póki co wydaje mi się, że wszystko to kwestia poświęconego czasu i ilości rozwiązanych zadań, ale absolutnie nie twierdze, że matma jest łatwa Na maturze zdawałam rozszerzona chemię. Mogę określić, że jestem z niej po prostu dobra. Ani wybitna, ani przeciętna.
      Moje pytanie brzmi czy studiowanie na wymienionych przeze mnie kierunkach jest tak trudne jak plotka głosi?  
      Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że „trudność” to wrażenie bardzo subiektywne. Ale musicie mnie zrozumieć dlaczego zadaje te pytanie. Nigdy nie miałam większego kontaktu z fizyką, matury z matmy rozszerzonej nie pisałam, jestem w połowie materiału. Po prostu się boje, że po pierwszych dwóch miesiącach okaże się że baaaardzo się przeliczyłam.
      Czy na tych studiach ma znaczenie systematyczna praca i szczere chęci, czy też wybitnie ścisły umysł?
      Wiem, ze dla większości z was pytanie to będzie niemalże śmieszne, ale naprawdę potrzebuje opinii  
      Z góry dziękuje
    • Przez marcin1504
      Witam, zastanawiam się nad wyborem kierunku. Sądzę, że mechatronika na wydziale samochodów i maszyn roboczych mogła by być czymś dla mnie. Mógłbym prosić o jakieś opinie na temat kierunku lub wydziału? Lub jaki inny wydział byście polecili? Właściwie na czym polega różnica. Z góry dziękuję.
    • Przez XDDDDDDD
      Czy rozszerzenie angielskiego ma jakikolwiek wpływ na punkty z niego które wliczają się do rekrutacji? Na stronie z formułą do obliczania punktów nic nie znalazłem, ale strona rekrutacyjna która sama oblicza punkty bierze to pod uwagę przy wyborze kierunku informatycznego na MiNi
    • Przez Igon00
      Cześć, mam problem z wyborem uczelni, otóż zastanawiam się pomiędzy Informatyką i Ekonometrią na UEPie a Analityką Gospodarczą lub Informatyką w Biznesie na UE we Wrocławiu, które uczelnie bardziej polecacie i jak myślicie, który kierunek daje lepsze perspektywy? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź :)

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Jeśli siostra ma 24 lata i nie prowadzi osobnego gospodarstwa (sama lub z kimś pod innym adresem), to jako osoba <26 roku życia z definicji wlicza się w dochód brany pod uwagę do stypendium. To, że może się utrzymać, nie ma żadnego znaczenia, aczkolwiek studenci stosują różne wątpliwe moralnie kombinacje ze względu na ograniczone pole manewru uczelni. Gdyby można było wyłączać pracujących ze wspólnego gospodarstwa, to stypendium socjalne dostawaliby praktycznie wszyscy
    • Witam, piszę obecnie w lekkim akcie desperacji, ponieważ nie mogę zdecydować się na wybór kierunku studiów. Na prawo dostałem się na uniwersytet wrocławski i Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, a także na międzynarodowe stosunki gospodarcze na uniwersytecie ekonomicznym w Poznaniu. Mam też możliwość studiowania prawa na uczelniach prywatnych (Łazarski i Koźmiński). Który z tych kierunków wydaję się wam atrakcyjniejszy i bardziej pożądany przez pracodawców? Jak prezentuje się renoma powyższych uczelni? Czy zakres matematyki na MSG wykracza ponad podstawę? Jak dużą rolę odgrywa nauka języków obcych na MSG? Jestem odrobinę rozdarty pomiędzy oboma kierunkami, każdy ma przedmioty mnie interesujące  i jednocześnie też te, które mnie odpychają. Na maturze zdawałem historię, której jestem fascynatem, jak i wos, którego to nie cierpię, dlatego jestem sceptyczny co do prawa. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógłby podzielić się swoją opinią na ten temat i udzielić jakiejś rady, wszyscy naokoło mają mnie już delikatnie dosyć przez moje niezdecydowanie xD. Pozdrawiam  
    • Cześć, Mam kilka pytań na temat wyboru kierunku mojej przyszłej nauki:).Nie dostałem się na zwykła informatyke przez wysoki progi. Pozostaje mi energetyka na politechnice gdańskiej albo informatyka j ekonometria na UG, no i jeszcze dostałem się na to samo na UEP, ale raczej tą opcje odpuszczam bo to dość daleko od mojego miejsca zamieszkania. Nie wiem co wybrać, no ale najbardziej nastawiam się na UG. Czy słyszał ktoś coś o informatyce i ekonometrii na UG? Liznąłem nieco podstawy ekonomii, mam pozytywne odczucia w stosunku do tego kierunku. Problem w tym że musze dokonać wyboru specjalizacji pomiędzy Metodami analizy danych i Aplikacjami informatycznymi w biznesie. Na pierwszej z nich w planie zajęć wydaję się być mało samej informatyki i programowania (w dodatku nie widze tam nawet w jakim języku), a przepełnienie matmą w grubej przewadze statystyki, znajduje się tam też sporo zagadnień ekonomicznych. Druga specjalizacja czyli Aplikacje informatyczne w biznesie to matma i programowanie(po trochu c, java script, html, sql, ruby, python). Dodam że o data science nie wiem zbyt dużo, ale wydaje mi sie że istotną umiejętnością będzie dobra znajomość programowania. Co możecie mi poradzić? Czy generalnie warto kształcić się jako data scientist czy lepiej iść w programowanie?
    • Właśnie zdaję sobie z tego sprawę, ale próbuję zdobyć informacje o tych kierunkach z każdej możliwej strony. Który jest bardziej wymagający, daje lepsze perspektywy? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Jakie studia wybrać?

Poradniki

Praca i kariera zawodowa

Узнайте про нужный интернет-сайт , он рассказывает про duster renault http://renault.niko.ua
У нашей компании нужный интернет-сайт , он описывает в статьях про глазные капли купить Капли для глаз
биотеч брутал
  • Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.